calligra - en to ka translation catalogue (96 entries)

en: Double flat
ka: ორმაგი-ბემოლი

[ctx: lowered half a step]
en: Flat
ka: ბრტყელი

en: Natural
ka: ნატურალური

[ctx: raised half a step]
en: Sharp
ka: დიეზი

en: Double sharp
ka: ორმაგი დიეზი

en: %1 flats
ka: %1 ბემოლი

en: %1 sharps
ka: %1 დიეზი

en: Dots
ka: წერტილები

en: Eraser
ka: საშლელი

en: Ab Major
ka: Ab მაჟორი

en: Eb Major
ka: Eb მაჟორი

en: Bb Major
ka: Bb მაჟორი

en: F Major
ka: F მაჟორი

en: C Major
ka: C მაჟორი

en: G Major
ka: G მაჟორი

en: D Major
ka: D მაჟორი

en: A Major
ka: A მაჟორი

en: E Major
ka: E მაჟორი

[ctx: Other key signature]
en: Other
ka: სხვა

en: note
ka: ნოტი

en: rest
ka: პაუზა

en: Double whole
ka: ორმაგი სრული

en: Whole
ka: სრული

en: Half
ka: ნახევარი

en: Quarter
ka: მეოთხედი

en: Eighth
ka: მერვედი

en: 16th
ka: მეთექვსმეტედი

en: 32nd
ka: ოცდამეთორმეტედი

en: 64th
ka: სამოცდამეოთხედი

en: 128th
ka: ასოცდამერვედი

en: Unknown note
ka: უცნობი ნოტა

en: Unknown rest
ka: უცნობი პაუზა

en: Remove bar
ka: ტაქტის წაშლა

en: Select
ka: აირჩიეთ

[ctx: Treble clef]
en: Treble
ka: მაღალი სიხშირე

[ctx: Bass clef]
en: Bass
ka: ბასი

[ctx: Soprano clef]
en: Soprano
ka: სოპრანო

[ctx: Alto clef]
en: Alto
ka: ალტო

[ctx: Tenor clef]
en: Tenor
ka: ტენორი

en: C clef on line %1
ka: C გასაღები ხაზზე %1

en: Unknown clef
ka: უცნობი გასაღები

en: Tied notes
ka: ლიგა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add measures
ka: ტაქტების დამატება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add dot
ka: წერტილის დამატება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set chord duration
ka: აკორდის ხანგრძლივობის დაყენება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add note
ka: ნოტის დამატება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add part
ka: ნაწილის დამატება

en: Part %1
ka: ნაწილი %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change part details
ka: პარტიის დეტალების შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add chord
ka: აკორდის დამაება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add rest
ka: პაუზის დამატება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert chord to rest
ka: აკორდის პაუზად გადაკეთება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove bar
ka: ტაქტის წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove rest
ka: პაუზის წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove chord
ka: აკორდის წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove note
ka: ნოტის წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove part
ka: პარტიის წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove clef
ka: გასაღების წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove staff element
ka: სტანის ელემენტის წაშლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set accidentals
ka: ალტერაციის ნიშნების დაყენება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change clef
ka: გასაღების შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change key signature
ka: ტონალობის შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change time signature
ka: ტაქტის ზომის შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Toggle Note Tie
ka: ნოტის ლიგის გადართვა

en: Set key signature
ka: გასაღების ხელმოწერის დაყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Region
ka: რეგიონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughBar) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughEndOfPiece) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toNextChange)
en: Measure
ka: გაზომვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: through
ka: სადამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: through end of piece
ka: პიესის ბოლომდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to next key change
ka: ტონალობის შემდეგ ცვლილებამდე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Staves
ka: ნოტების დამტარებლები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allStaves)
en: Update all staves
ka: ყველა ნოტის დამტარებლის განახლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedStaff)
en: Only update selected staff
ka: მხოლოდ მონიშნულების განახლება

en: Part details
ka: პარტიის მონაცემები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short name:
ka: მოკლე სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Staves:
ka: ნოტების დამტარებლები:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 1
ka: ხმა 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 2
ka: ხმა 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 3
ka: ხმა 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 4
ka: ხმა 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addBarsButton)
en: Add measures
ka: ტაქტების დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, importButton)
en: Import
ka: შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, exportButton)
en: Export
ka: გატანა

en: Part 1
ka: ნაწილი 1

en: A shape which provides a music editor
ka: ნოტური პარტიტურის ობიექტი

en: Parts
ka: ნაწილებ

en: Music editing, parts
ka: ნოტური პარტიტურის რედაქტორი

en: Clef
ka: გასაღები

en: Time signature
ka: დროის ხელმოწერა

en: Key signature
ka: გასაღების ხელმოწერა

en: Add how many measures?
ka: რამდენი ტაქტი დავამატო?

[ctx: @title:window]
en: Import
ka: შემოტანა

en: MusicXML files (*.xml)
ka: MusicXML ფაილები (*.xml)

[ctx: @title:window]
en: Export
ka: გატანა

en: Music editing
ka: მუსიკის ჩასწორება
