mate-backgrounds 1.25.0 - en to is translation catalogue (22 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
is: Bogi

en: Flow
is: Flæði

en: Gulp
is: Gúlpur

en: Silk
is: Silki

en: Spring
is: Vorið

en: Waves
is: Bylgjur

en: No Desktop Background
is: Enginn bakgrunnur

en: Float into MATE
is: Fljóta inn í MATE

en: Green Traditional
is: Hefðbundið grænt

en: Stripes
is: Strípur

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
is: Fersk blóm

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
is: Grænt rjóður

en: Aqua
is: Sægrænt

en: Dune
is: Sandalda

en: Storm
is: Stormur

en: Two Wings
is: Tveir vængir

en: Lady Bird
is: Kvenfugl

en: Blinds
is: Strimlar

en: Rain Drops
is: Regndropar

en: Yellow Flower
is: Gul blóm

en: Garden
is: Garður

en: Wood
is: Viður
